Mercedes třída X

Motory s vysokým točivým momentem a mimořádně vysokou účinností.
Agilita a vysoká účinnost – dva čtyřválcové vznětové motory s vysokým točivým momentem Vás ohromí svými vynikajícími vlastnostmi a nízkou spotřebou.

Variabilní nabídka prostoru – otevřený nebo zakrytý.
Nezměrná variabilita třídy X je opravdovou výzvou, protože umožňuje velmi flexibilní, praktické využití ložné plochy i interiéru. Pro individuální potřeby je nabízeno originální příslušenství Mercedes-Benz dostupné exkluzivně pro třídu X, jako například hardtop, pomocí kterého lze vytvořit uzavřený zavazadlový prostor. Pro zakrytí ložné plochy jsou k dispozici pevné nebo rolovací kryty. Dělící systém pomáhá při organizování ložné plochy. Pokud by ani to nestačilo, můžete volby rozšířit o příplatkový střešní nosič a tažnou kapacitu až 3500 kg.

Podvozek s rámem žebřinového typu přesvědčí na silnici i v terénu.
Robustní rám žebřinového typu jen tak nic nepřekvapí. Díky svému uzavřenému profilu je obzvláště stabilní a odolný proti zkroucení – výhoda oproti rámu žebřinového typu s profilem ve tvaru U. Pevná náprava na zadních kolech také zvládne velké zatížení a díky většímu kříži kardanu zlepšuje trakci v terénu. Třída X se ale nespokojí pouze s robustností a užitečným zatížením. Díky víceprvkovému zavěšení zadní nápravy s vinutými pružinami přináší vysokou úroveň jízdního komfortu i radosti z jízdy.

Podvozek a tlumení s vinutými pružinami.
Podvozek s nezávislým zavěšením a vinutými pružinami na přední nápravě v kombinaci s víceprvkovou pevnou konstrukcí s vinutými pružinami na zadní nápravě přesvědčí nebývalou agilitou a vysokým jízdním komfortem. Působivé terénní vlastnosti jsou podpořeny extrémně robustní víceprvkovou konstrukcí na zadní nápravě, která nabízí vysokou úroveň artikulace pro vynikající trakci i ve velmi náročném terénu. Pokud kolo narazí na překážku – na rozdíl od nezávislého zavěšení – zvedá se také skříň nápravy, což zajišťuje trvale vysokou světlou výšku. Pro ještě více místa pod vozidlem je za příplatek k dispozici podvozek se světlou výškou o 20 mm vyšší.

TOP