Mercedes třída CLS kupé

Přední část čtyřdvéřového kupé CLS svým dynamickým sklonem připomíná ze všeho nejvíce typické sportovní vozy. S tímto dojmem koresponduje i nově vedená dravá boční linie. Překvapivě hladce navazuje na sportovní myšlenku celého vozu i velmi masivně pojatá záď.

Exteriéru zepředu vévodí dominantní maska chladiče se dvěma lamelami (u Sport paketu AMG pouze s jednou masivní lamelou)a světlomety s LED technikou denního svícení.

Interiér nabízí více prostoru a jak je zvykem vyznačuje se exkluzivitou a prvotřídním zpracováním použitých materiálů včetně mnoha prvků ze dřeva.

Novinkou v CLS je i poprvé s automatickou převodovkou dostupná funkce ECO Start-Stop. O bezpečnost se kromě již známého budou navíc starat v CLS nové asistenční systémy:

  • aktivní parkovací asistent
  • asistent mrtvého úhlu
  • asistent jízdy v pruzích
  • asistent nočního vidění
  • asistent limitu rychlosti
  • asistent bdělosti

V CLS nově všechny dostupné Blue EFFICIENCY motory splňují nároky na výkon, efektivitu, ale i úspory. Prvně se také CLS představí s pohonem všech 4 kol jako CLS 350 CDI 4MATIC (podzim 2011) a CLS 500 CGI 4MATIC (jaro 2011).

Čtyřdvéřové kupé v sobě skrývá harmonii do očí bijících protikladů: dynamiky a velikosti, síly a elegance, smyslnosti a techniky. Vznikl Mercedes s elegantně protaženými liniemi spojujícími dynamičnost kupé s prostorností limuzíny.

Rozměrné zadní dveře jsou nápaditým designérským prvkem a díky snadnému přístupu k zadním sedadlům představují praktičnost i pohodlí mnohem výraznější než poskytují soupeři tohoto kupé. Navíc i zavazadlový prostor poskytne spoustu místa pro kufry, golfový vak či jiná zavazadla.

Interiér je jednoznačně imponující. Převládajícími prvky jsou kůže a dřevo, přístrojová deska je – jako vždy – rafinovaně jednoduchá linie sahající od řidiče až po zadní opěradla vytváří pocit intimity pro všechny cestující.

Třída CLS má sportovně laděný podvozek, všechna kola jsou nezávisle zavěšena a odpružena systémem AIRMATIC DC (u CLS 350 za příplatek). Řízení je vybaveno adaptabilním posilovačem řízení, motor řídí 7-mi stupňová automatická převodovka.

TOP