Mercedes třída CLA kupé

Ukazuje směr budoucnosti
Nová třída CLA je zvlášť výraznou a podnětnou interpretací průkopnického designu Mercedes-Benz. Čtyřdvéřové kupé je jasným projevem avantgardy se sportovním nádechem v manažerském segmentu.

Charismatická maska s jednou žaluzií a příplatková kosočtvercová mřížka chladiče Vás nadchnou hned napoprvé. Linie střechy - tolik příznačná pro kupé - a vysoce posazený bok společně s výraznými lištami evokují u vozu vzhled aerodynamicky střižené siluety. Díky nim a ostatním proporcím má nová třída CLA takový odpor vzduchu, který je na sériově vyráběný vůz jedinečný. Navíc se může pochlubit perfektním vzhledem.

Sportovní charakter exteriéru přechází přes markantní horizontální linii do interiéru vozu. Designové prvky jako dynamické postranní lišty ve výplni dveří tvoří propojení mezi exteriérem a interiérem. Vysoce kvalitní materiály zpracované s péči a řemeslnou zručností jsou zárukou toho, že vůz splňuje ty nejnáročnější požadavky kladené na skvělé kupé.

Třídu CLA lze v interiéru i exteriéru dále vylepšit atraktivními výbavovými řadami. Prvními možnostmi individualizace vozu jsou příplatkové linie Urban a designová a výbavová linie AMG. Dalšími možnostmi individualizace jsou tři příplatkové sady Night, Exclusive a AMG Exclusive.

Exteriér má daleko ke konformnosti
Nová třída CLA upoutá Vaši pozornost rozbitím zavedených vizuálních konvencí. Její design dodává novým a výrazným rozměrům dynamický tvar kupé.

Boky jsou propnuté, působivě nízko posazené. Ne každý si těchto avantgardních detailů povšimne, ale ti, kterým neuniknou, je dokážou ocenit pro to, že tuto třídu vymezují a vydělují od ostatních modelů vytvořením vlastní charakteristické identity. Koneckonců jsou to tyto nečekané a překvapivé odchylky od normy, které upoutají naši pozornost. A to hned na první pohled.

Interiér
Charakteristickým rysem nové třídy CLA je vítězství nad uniformitou, které je patrné i v interiéru na nekonvenčních kontrastech.

Dynamické vzduchové trubice jsou inspirovány tvarem proudového motoru, zatímco přístrojová deska se sdruženým přístrojem se dvěma tubusy má výrazný vzhled a nádech sportovního vozu díky číselníkům ve stříbrné barvě a červeně zdobeným ručičkám. I velký, samostatně umístěný displej je předmětem obdivu. Výrazný tříramenný volant s 12 funkčními tlačítky dává jasně najevo, že máte situaci plně pod kontrolou, i když vůz stojí.

Jakmile usednete do sportovních sedadel, které odrážejí osobitý vzhled ovládání na přístrojové desce, budete mít pocit, že Vás interiér přímo vybízí k nastartování motoru.

TOP