Mercedes třída A

Design se neřídí potřebami funkčnosti, ale pocity.

Věříte v osudovou lásku na první pohled? My totiž ano. Voilà: Nová třída A. Sportovní vzhled. Lehká avantgardní aura. Zcela zřetelné podélné linie. Dokonale vytvarovaná a smyslná karosérie. Přední světlomety MULTIBEAM LED, zářivá elegance. O styl ani třídu není nouze.

Exteriér
Všechny řady v rámci třídy A jsou výsledkem filozofie našich designérů: čistoty smyslů S ještě čistším povrchem přicházejí i podrobnější detaily. Chytré, že?

Někdy je zkrátka vše tak, jak má být. Vzhled, charakter, impozantní vystupování. To vše dělá z nové třídy A atraktivní nabídku. Zadní část s novým designem vypadá široká, sportovní ale i smysluplná. Elegantní dvoudílné, dvoubarevné zadní světlomety nemusejí prosit o pozornost, ony si ji svým vzhledem a precizností přímo zasluhují. To ale není vše. Nerozšiřují zadní část pouze vizuálně, ale i ve skutečnosti. Díky tomu je nakládání o mnoho snazší.

Aerodynamická nová třída A jde proti proudu s takzvaným žraločím nosem. Za ním se skrývá svisle postavená mřížka chladiče a kapota s nízkými okraji. Doslova osvícení vpravo i vlevo: inovativní technologie MULTIBEAM-LED pro ještě lepší světlomety (příplatková výbava). Vizuálně to tedy znamená, že má nová třída A na silnici ostříží zrak. Pociťte tlukot srdce.

Interiér
Interiér vozidla nové třídy A o své pasažéry pečuje. Magický soulad mezi přístrojovou deskou, středovou konzolí a ozdobným obložením dveří přináší efekt obtékání. Nejen tento design, ale i mnoho dalších světelných ozdobných prvků ukazují novou třídu A v nejlepším světle.

Jeden pohled skutečně vydá za tisíc slov. Interiér nové třídy A nabral zcela nový vzhled a skýtá tak úplně novou perspektivu. Ne jeden, ale hned dva displeje s vysokým rozlišením. Velikost 7 palců jako standard. Větší displej 10,25 palců na přání. Obrazovky jako by se v interiéru vznášely. Celé ovládání je přitom velmi jednoduché - na volantu, touchpadu nebo dotykové obrazovce. Poslední možnost má premiérou a rozhodně stojí za zvážení.

Někdy zkrátka potřebujete více místa. Proto je zavazadlový prostor nové třídy A ještě větší. Pokud bychom zašli do detailů je o více než
110 mm delší, 225 mm širší a o 29 litrů objemnější oproti svému předchůdci. Co se tam tedy vejde? Například šest přepravek na nápoje, dva golfové bagy na sobě nebo kočárek. Nestačí? Pak je tu možnost ještě většího prostoru s příplatkovým paketem pro nákladový prostor. A je to.

TOP