Mercedes SL

Legenda žije – je rychlá, výkonná a nemá chyby
Od dob, kdy se v roce 1954 na trhu objevil legendární model SL 300, se mnohokrát potvrdilo, že jde o jeden z nejvelkolepějších vozů na světě. Pro firmu Mercedes-Benz tato dvě písmena znamenají eleganci, sportovní jízdu a inovativní technologii. Nová generace modelu SL na tuto tradici navazuje. Tento roadster spojuje skvělé sportovní vlastnosti a nejvyšší možné pohodlí s možností excelentní jízdy s otevřenou střechou pod širým nebem.

V souladu s tradicí
Průkopnický design nového roadsteru třídy SL bude inspirovat a rozvíjet vize. Jeho stylová elegantní forma, použité prvotřídní materiály a řemeslné zpracování, které věnuje značnou pozornost detailům a vzbuzuje pocit ruční práce, činí z nového roadsteru třídy SL umělecké dílo, které definuje styl.

Exteriér – vybrané tvary, z nichž vyzařuje dopředná síla
Klíčovou vlastností nového roadsteru třídy SL je jeho mužné vzezření. Jeho dynamické linie spojující sportovní příď s působivou zádí působí, jako kdyby byly z jednoho kusu, a vypovídají o svých vnitřních hodnotách. Výrazné vstupy vzduchu v předních křídlech umožňují motoru dýchat.

Až už je skládací střecha Vario zavřená nebo otevřená – v novém roadsteru třídy SL se úspěšně realizuje návrhářský cíl, jímž je dosažení holistické estetiky, a harmonická interakce mezi pokrokem a tradicí.

Exkluzivní barevné povrchové úpravy a četné nové vzory sportovních kol zvýrazňují dobře vyvážené proporce tohoto luxusního sportovního vozu.

Interiér – sportovní luxus přinášející potěšení pro oči
Elegantní interiér vyvolává dojem svým dokonalým designem. Zkosená přístrojová deska plynule navazuje na okenní linku dveří, a tak vytváří celek; současně je ergonomická a v inteligentním kontaktu s řidičem. Větrací otvory v přední ploše svým „turbínovým vzhledem“ připomínají tradici historických sportovních vozů Mercedes-Benz.

Třípaprskový multifunkční sportovní volant s galvanizovanými paprsky je ve spodní části zploštělý a také on se snaží připomenout estetiku závodního sportu. Totéž platí o přístrojovém panelu s barevným displejem a kruhovými přístroji klasického typu, včetně vystouplých kruhových rámečků a podsvícených stupnic.

Luxusní charakter posiluje množství prvků lemování z ušlechtilého dřeva nebo hliníku.

Design pohodlných sedadel mluví sám za sebe. Standardní čalounění kombinující textilie a černé kůže nebo každá z volitelných kožených variant nejen báječně vypadá, ale i zmírňuje zahřátí od slunce

Volitelné ambientní osvětlení v individuálně volitelných barevných odstínech (oranžovém SOLAR, červeném SOLAR a SOLAR) osvětluje interiér nepřímým světlem při jízdě v noci. Svítící povrchy přístrojového panelu a prvků spodního lemování dveří odrážejí a vylepšují čisté formy interiéru vozidla a vytvářejí neopakovatelnou atmosféru.

TOP