Mercedes CLA Shooting Brake

Design se potkává s prostorem.
Určeno lidem, kteří se nespokojí s ničím, co není výjimečné: dostatek prostoru na cesty a výrazný design, který vůz od hlavního městského proudu spolehlivě odliší. Díky této syntéze je nový model Shooting Brake třídy CLA od Mercedes-Benz zbrusu novým vozem.

Díky velkému prostoru můžete přepravit téměř vše, co potřebujete ke každodenním činnostem i volnočasovým aktivitám. Zavazadlový prostor má objem skoro 500 litrů a s šířkou 1,30 m je nejširším ve svém segmentu - kromě toho jej lze nadstandardně vybavit hliníkovými kolejnicemi a zamykatelnou schránkou pod podlahou zavazadlového prostoru.

V zadní části vozu je velká světlá výška a díky prodloužené střeše nabízí komfortní přístup. A to vše s výrazným designem, který vás nadchne. Okouzleni budete rovněž střešní linií, která se táhne až do zadní části vozu, a atletickou zadní částí vozu.

Existuje však řada dalších možností, jak si vozidlo upravit podle svého. Máte na výběr například výbavové linie Urban a AMG Line a Noční a Exkluzivní balíček. Nebo se můžete rozhodnout pro sportovní model CLA 250 Sport 4MATIC Shooting Brake či speciální model edice OrangeArt.

Komfort se potkává s bezpečností.
Pro každodenní použití: Vybavili jsme nový vůz Shooting Brake třídy CLA funkcemi, které přemění vaši každodenní snahu o zvláštnost a jedinečnost v něco úžasně stylového. Tak, abyste za každé situace měli co nejméně práce a mohli si komfort naplno vychutnat.

Například s nadstandardním přístupovým a autorizačním systémem řidiče KEYLESS-GO můžete pohodlně nastartovat i zamknout a odemknout všechny čtyři dveře. A přitom klíč vůbec nemusíte vzít do ruky. Inovativní systémy, které zvyšují bezpečnost, zahrnují systém COLLISION PREVENTION ASSIST PLUS a nadstandardní vylepšenou kameru v HD kvalitě.

Díky službě Mercedes connect me budete vždy ve spojení.
Propojte se s vozem a jeho okolím: Zajistěte si přístup k inovativním, doplňkovým a digitálním službám, které mohou váš život mnoha způsoby obohatit. „Mercedes connect me“ - pro větší bezpečnost, komfort a úsporu času.

V případě potřeby můžete například ihned poslat potřebné údaje na příslušné místo, aby bylo možné podniknout další nezbytné kroky, jako je například rychlá pomoc v případě poruchy nebo nehody. Služby zahrnují komplexní správu údržby, telediagnostiku a systém tísňových volání Mercedes-Benz.

A prostřednictvím nadstandardního systému Remote Online můžete svůj Mercedes snadno ovládat s použitím smartphonu. Z pohodlí gauče nebo na cestě můžete změnit nastavení nebo zkontrolovat údaje týkající se vozu. Zapomněli jste, kde parkujete? Lokátor zaparkovaného vozu vám ukáže, kde vůz stojí, a to v okruhu 1,5 km.

Účinnost chrání přírodní zdroje.
Odpovědnost je základním principem naší firemní strategie. To platí zejména pro naše produkty. S cílem dosáhnout maximální ochrany životního prostředí a klimatu se spoléháme na vývoj šetrných produktů a inovativních koncepcí. To samozřejmě platí i pro nový model Shooting Brake třídy CLA.

Řada motorů zahrnuje dva čtyřválcové vznětové a čtyři čtyřválcové zážehové motory s různým výkonem, přičemž všechny se chlubí působivou dynamikou, nízkou hlučností a nízkou hladinou emisí a malou spotřebou. Všechny motory jsou standardně vybaveny funkcí ECO start/stop a vyhovují emisní normě Euro 6.

Stejně jako všechny nové modelové řady Mercedes-Benz, i nový vůz Shooting Brake třídy CLA vás zaujme svou výjimečnou aerodynamikou. Jeho aerodynamický odpor Cd = 0,26 je nejlepším ve svém segmentu a je výsledkem komplexních počítačových simulací a rozsáhlých testů.

Všechny prvky karoserie jsou vyrobeny z materiálů nejvyšší kvality. Tloušťka materiálu je stanovena tak, aby byla zajištěna maximální možná bezpečnost a co možná nejnižší hmotnost. S použitím inovativních technik jsou jednotlivé části spojeny do vysoce odolné karoserie.

TOP